Odpowiedzialność czy wina ?

3737166b5bb6e4ba20b5a807616c1ef6--beautiful-swan-beautiful-birds

Jesteś całkowicie niewinny , ponieważ jesteś wciąż taki jakim stworzył cię Bóg . Odpowiedzialność za wszystko nie obejmuje zatem obwiniania , lecz jedynie spojrzenie na to co widzisz, słyszysz, czujesz z otwartym umysłem jako śniący wytwórca . Człowiek nie zawsze jest świadomy tego, że jest wytwórcą wszystkiego co widzi . Często słyszę, że niektóre rzeczy tu w świecie są piękne i dobre . Dlaczego by nie skupić swojej uwagi właśnie na tym co uznaliśmy za piękne i dobre? No tak , ale czy to przyniosłoby uzdrowienie ? skąd wiemy co jest prawdziwie dobre lub nie? w jaki sposób to mogę sklasyfikować nie osądzając tego co w moim mniemaniu jest złe ,a co dobre , albo neutralne ? I jeśli wiem że moje myśli , to obrazy , to dlaczego wybieranie przez ciebie tylko „dobrych ” myśli nie daje ci satysfakcji , czy totalnego szczęścia ,co jest nie tak? W rozdziale 21 kursu cudów jest podrozdział II „odpowiedzialność za widzenie , i brzmi on tak :  ” Oto jedyne co musisz uczynić , aby wizja , szczęście, wyzwolenie z bólu i całkowita ucieczka od grzechu zostały ci dane . Powiedz tylko to , ale szczerze i bezwarunkowo, ponieważ jest w tym moc zbawienia :                                                                                      „Jestem odpowiedzialny za to co widzę, To ja wybieram uczucia, , których doświadczam, i decyduje o celu ,który chce osiągnąć. I to ja proszę o wszystko , co zdaje się mnie spotykać, oraz otrzymuję to o co poprosiłem” 

  Nie oszukuje się już dłużej ,że jesteś bezradny w obliczu tego co jest tobie czynione. Uznaj tylko,że się myliłeś, a znikną wszystkie skutki twoich pomyłek.

Właśnie te kilka zdań najpierw spowodowały rewolucję w mojej świadomości , czytałam to tak długo, aż zobaczyłam , że jest to niesamowicie wyzwalające ! Nauczyłam się tego na pamięć i stosowałam przy każdej okazji. Ja sama swoim myśleniem, negatywizmem ,żalami przyciągałam do siebie wszystko co mnie raniło i nie mogłam sama znaleźć odpowiedzi. Byłam jak samo nakręcająca się ofiara losu. Teraz wiem już to z całą pewnością że , zostałam uzdrowiona . Jestem odpowiedzialna za wszystko co widzę i to mnie wyzwala . Wszystkie moje sprawy oddaję, powierzam Duchowi Świętemu . To pierwszy krok do wolności . Tak człowiek w swoim szaleństwie tak bardzo tęskni za Rzeczywistością , Domem , że wytwarza substytuty, które myśli ,że go zadowolą. Cud następuje , gdy skutki jakie widzisz połączone zostaną z przyczyną ,która nie jest prawdziwa więc nie trzeba się przejmować , to jest odpowiedzialność . Myśli nie opuszczają swojego źródła. Gdzie jest wina ? Nie ma jej ,a ty jesteś coraz bardziej świadomy nierzeczywistości wytworzonego przez siebie świata i widzisz coraz wyraźniej, że się po prostu pomyliłeś . Uznajesz ,że nie wiesz co jest dobre, a co nie i to jest w porządku . Puść kontrolę. Istnieje inny sposób patrzenia , i jest on dostępny dla ciebie mój drogi. Przemiana umysłu ofiarowuje cuda i zmiany całego systemu myślowego który cię ranił, . Będziesz szczęśliwy bez powodu,  taki jest Boży plan, on zadziała dla ciebie jak i dla każdego kto chce iść z Chrystusem . Ja już wybrałam , moje serce wypełnia radość .że mogę się z tobą tym dzielić. Bądź odpowiedzialny ,lecz niewinny osądzania , Twoja transformacja jest doskonała . Ojciec kocha nas wszystkich jako jedno i On nie osądza niczego , ja również nie potrzebuję .Patrz na swój sen i powiedz :Rzeczywisty Świat taki nie jest. uwalniam siebie i świat od wszystkich niemądrych przekonań które mnie więziły . Wolność to życie bez lęku.

                                      

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s