widzę tylko przeszłość

To jest trening twojego umysłu, który zbłądził i teraz myślisz, że musisz posługiwać się wyłącznie przeszłością żeby żyć. To nie prawda.Przeszłość minęła , nie może cię dotknąć. Spójrz na pierwsze lekcje. One wprost wywracają sposób twojego myślenia do góry nogami, a tobie nareszcie się to podoba! I nadal nie jest potrzebne twoje zrozumienie i wiara, lecz z pewnością jest bardzo pomocna, zarówno ona jak i zaufanie, które zdobędziesz. Odkrycie tej niesamowitej drogi jest fascynujące dla każdego kto już to czuje i rozumie w swoim sercu i umyśle.

Przyglądamy się coraz chętniej tym pierwszym lekcjom. Lekcja nr. 1 „Cokolwiek widzę nic nie znaczy” na pewno na początku szokuje, lecz pozwól sobie iść dalej i zobaczysz bardzo wyraźnie, że to przesłanie jest zupełnie inne, nie z ziemi. Cały kurs wprowadza wiele cudownych zmian w sercu i umyśle, wszystkie te idee są niezbędne dla przemiany i przywrócenia twojej prawdziwej Tożsamości. Idea widzę tylko przeszłość i mój umysł jest zaprzątnięty myślami z przeszłości” gdzie chcesz obserwować umysł pod kątem tego skąd biorą się projekcje? Dlaczego żyję według czasu liniowego i nie mogę się wydostać z pętli przeszłości i przyszłości? Spróbuj pozostać w teraz? Co czujesz? Poobserwuj chwilę co się dzieje, gdy zatrzymujesz umysł w teraz. Myśląc w kategoriach przeszłych doświadczeń, tego co już minęło, żyjesz podług tych myśli i z nich układasz swoją przyszłość, nie pozwalasz na nic nowego. Umysł który jest zaprzątnięty przeszłością której już nie ma, a więc cały zaprzątnięty jest niczym i to nic projektuje na przyszłość mając nadzieje na lepsze jutro. Nie ma połączenia pamięci z przeszłością. Ty wybierasz ze swoich zasobów pamięci tylko to, co uznałeś za przydatne, według jakich kryteriów dokonujesz takich a nie innych wyborów ? Czy ty to wiesz? Znasz swoje najlepsze korzyści?

Tymczasem nie tylko te myśli nic nie znaczą, lecz również twoje osobiste myśli nic nie znaczą. A ponieważ wszystkie myśli mają moc, nie są neutralne, te które ty myślisz w oddzieleniu, te twoje prywatne myśli, wytwarzają świat który widzisz i już uznałeś świat za prawdziwy, patrzysz tu na wszystko i reagujesz na wszystko jakby się naprawdę działo. Bóg go nie stworzył, bo wtedy musiałby stwarzać wadliwie. Istnieje nieodparta pokusa by podjąć się naprawy snu na własną rękę, używając kursowych idei. Mój drogi ze snu należy się przebudzić, a nie śnić piękniej czy lepiej. Chcieć spać to chcieć być złudzeniem w grze wielkiego oszusta. Nikt świadomie by tego nie chciał.

Wielką zmianę wprowadza lekcja 23, mówi o twojej rezygnacji z ataku. Ty jesteś przyczyną, a świat jest skutkiem. Teraz możesz być spokojny. Pozwolić duchowi Świętemu na usunięcie wszystkiego co powoduje twój lęk, całe zaburzenie, jakie myślałeś, że nie da się z nim nic zrobić. Teraz polegasz na cudach, na Bogu, na Jego planie przywrócenia Twojej Chwalebnej rzeczywistości. Jesteś Światłem Świata ukochany bracie. To co myślałeś o sobie wszystko było nieprawdą. Teraz powracasz do Świadomości jedności. Przywrócona zostaje Twoja Moc syna Bożego. To najpiękniejsza opowieść jaka kiedykolwiek została napisana. Twoje Zmartwychwstanie jest Teraz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s